Milk, Money and Madness: the Culture and Politics of Breastfeeding

Naomi Baumslag Dojenje je prekrasan proces. Uključuje sudjelovanje majke i djeteta, i ne može se zamijeniti staklenom bocom i gumenom bradavicom. Dakle, zašto Sjedinjene Države imaju najnižu stopu dojenje u industrijaliziranom svijetu? U Milk, Money and Madness, Baumslag i Michels ispituju pitanje dojenja, jasno povlačeći crtu između stvarnosti i fikcije. Među glavnim točkama su: - Kako američki porezni obveznici nesvjesno podržavaju i potiču hranjenje bočicom trošeći preko 500 milijuna dolara svake godine kako bi osigurali besplatnu mliječnu formulu za 37% djece u SAD-u. - Kako je proizvod stvoren da pomogne bolesnoj djeci i nahočadi pretvoren u moćnu međunarodnu industriju s prihodima od 22 milijuna dolara dnevno. - Kako je intimno i samoafirmativno životno iskustvo odgovorno za opstanak naše vrste svedeno na „samo jednu od opcija hranjenja“. Milk, Money and Madness daje roditeljima i zdravstvenim djelatnicima informacije koje su im potrebne da bi mogli odlučiti odnosno savjetovati o ovom kritičnom životnom izboru. Pregledom povijesti, kulture, biologije i politike dojenja, Milk, Money and Madness daje čitatelju potpunije razumijevanje jedinstvenosti dojenja.